Dve budovy, dva svety

Autor: Kristína Votrubová | 31.5.2012 o 13:28 | Karma článku: 3,87 | Prečítané:  354x

Náš univerzitný kampus má dva protipóly. Dve budovy, ktoré sa medzi sebou neznesú. Jedna je považovaná za domovinu múdrosti, hlbokého štúdia, miesta drania lakťov a nervózneho hryzenia si nechtov. Druhá je skôr považovaná za miesto kde vždy nájdete niekoho z vášho krúžku, kde spoznáte mnoho nových ľudí, kde je vždy hlúčik pofajčievajúcich ľudí baviacich sa o podstate bytia. Ak ste si mysleli, že je to univerzitný bufet a nejaká knižnica musím vás sklamať.

Kampus má dve časti. „Humanitné údolie“ a „prírodovedný kopec“ Údolie je zelené, plné stromov, preteká ním malý potok a ak je dobré počasie, hodiny filozofie sa konajú vonku pri takzvanej filozofickej studni. No stačí vyjsť len menší kopec a pokoj vystrieda ruch mesta, smog áut a večne na červenej zastavené semafory. Presne tam sa nachádzajú všetky prírodovedné fakulty aj spolu s univerzitnou nemocnicou. Zdalo by sa, že pokojné údolie bude miesto štúdia a rušné mesto, miestom kde to žije, no zdanie klame.

Každá časť má aj svoju knižnicu. Z tej prírodovednej vždy z diaľky srší sústredenosť, ticho a úporné štúdium. Ak niekto povie čo i len slovo, okamžite ho prebodne desiatka obviňujúcich pohľadov. Ak máte problém s nejakým príkladom alebo vám chýba časť poznámok, radšej si to vyriešte s kamarátom vonku. A potichu zdvihnúť telefón a odpovedať nech vás ani nenapadne.

V humanitnej to funguje práve naopak. Či už je semester alebo skúškové, prvá vec čo musí každý urobiť keď vojde je pozdraviť všetkých kamarátov. Pošepky, samozrejme... Počítače čo sú k dispozícii na konzultáciu bibliografie sa viac využívajú na konzultáciu facebooku alebo twitteru. Každú polhodinu si treba ísť jednu zafajčiť alebo si prípadne ísť kúpiť niečo do kaviarne. Veď mozgu treba predsa dodať cukor, aby zvládol toľké štúdium.

Aj preto, jedna z prvých rád pre prvákov je: ak sa chceš učiť vyšľap si kopec, ak sa chceš socializovať, skús to dole. A ak máš zajtra skúšku a nemáš poznámky, tam dole určite nájdeš niekoho, kto ich má a pri troche šťastia ti to aj celé potichu vysvetlí...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Peter Sagan: Superstar made in Slovakia

Začínal na sestrinom bicykli, dnes zarába šesť miliónov ročne.

SVET

Minúta po minúte: Choďte a voľte, vyzval nemecký prezident

Schulz už odovzdal hlas, Merkelová pôjde k urnám poobede.


Už ste čítali?